روش شناسایی ip

راههای شناسایی آیپی آدرس کامپیوتر های شخصی و کلاینت:

 

 

 

اگر در حال چت کردن با شخصی هستید و قصد دارید IPشخصی را که با او چت میکنید بدانید.ابتدایی ترین روش استفاده از shell cmd است که اگر از ویندوز xpاستفاده میکنید

میتوانید از  مسیر زیر به آن دسترسی یابیدstart>accesories>cmd.exe

بعد ار ان دستور  netstat رادر آن تایپ کنید و سپسenterکنید.مشاهده میکنید که یک سری از ارتباط ها که کامپیوتر شما با کامپیوتر های دیگر برقرار کرده است به همراه IPآنها به نمایش در آمده است که ایپی کانکت شده ی یاهو نیز مشخص شده است و ایپی ای را که میبینید ایپی شخصی است که با او در حال چت کردن هستید.این اولین قدم برای نفوذ به سیستم شخص قربانی است.

برای جذابیت کار یک نرم افزار را به شما معرفی میکنم که کار پیدا کردن ipرا برای شما راحت تر میکنه و خیلی کارهای دیگه هم انجام میده.

این نرم افزار که نام آن proportاست یک نرمافزار قوی در زمینه ی کشف ایپی و در عین حال ساده و کاراست که بسیاری از هکر ها از آن استفاده میکنند.این نرم افزار رو دانلود کنید و سپس آن را بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید. 

بعد از اجرای این برنامه مشاهده میکنید که دز قسمت active connectionsایپی و پورت سیستم هایی که با ان از طریق پورت مورد نظر در ارتباط هستید به شما نشان داده شده است. برنامه ی proportقابلیت scan کردن کامپیوتر شخص مقابل و یا سروری که شما با آن در ارتباط هستید را دارد.و میتواند پورت هایی که توسط بعضی از برنامه ها و یا تروجانهادر سیستم شخص قربانی باز مانده است را به شما نشان دهدو این همان چیزی است که یک هکر برای نفوذ در یک سیستم به آن نیاز دارد.

برنامه یproportقسمت هاو قابلیت های زیادی دارد که میتواند کارهای دیگری نیز بر روی سیستم مرتبط با سیستم شما انجام دهد.پس این نرم افزار را دریافت کنید و با قسمت های مختلف آن کار و تمرین کنید.

راههای شناسایی ایپی آدرس سرورها و سایت ها:

یکی از روش های ساده ولی موثر در به دست آوردن ایپی سایت ها و کامپیوتر های سرور استفاده از دستور pingدر ms-dos promptیا همانcmd.exeاست.وظیفهی دستورpingاین است که با ارسال بسته هایICMPفعال بودن سیستم مورد نظر را چک میکند.برای پیدا کردن ایپی سایت ها میتوان به این صورت عمل کرد:

ابتدا به ms-dos promptبروید و دستور زیر را تایپ کنید:

                                                         http://mehravaran.com                  ping               

مشاهده میکنید که در مقابل عبارت replay fromیک IPنمایش داده شده است که همان IPسایت مورد نظر میباشد.برای تمامی سایت ها میتوانیم از این روش استفاده کنیم و اگر سایت مورد نظر proxy نداشته باشد به دست آوردن ایپی آدرس آن به همین راحتی انجام میپذیرد.

همچنین از دستور pingمیتوانید از حضور داشتن شخصی در روی شبکه مطلع شوید .به این صورت که ابتدا ایپی سیستم مورد نظر را از روش هایی که ذکر شد به دست می آوریم سپس آن ایپی را pingمیکنید(میتوانید به جای نوشتن آدرس سایتIPسایت مورد نظر را بنویسید)اگر سیستم در پاسخ ping جواب request timed outدادو در انتهای آن (۱۰۰٪loss)را نمایش دادمطمئن باشید که ارتباط وی با شبکه در آن لحظه قطع شده است.زیرا بسته های ارسالی از طرف شما پاسخ داده نمی شود.

اما این نکته گاهی از اوقات برای سرورها صدق نمیکند.یعنی شما بعد از pingکردن سایت و یا سرور مورد نظر جوابrequest timed out میگیرید در حالی که سایت و یا سرور مورد نظر on lineاست.

علت این است که روی آن سرور سرویس pingedفعال نیستو یا از یک proxyقوی استفاده می کند.

 

میزبانی وب

/ 1 نظر / 13 بازدید
mehdi

سلام خوبی؟ عجب وبلاگی دست و پا کردی خیلی جالب و متفاوته خیلی استفاده بردم بازم بهت سر میزنم منم یه وبلاگ از اس ام اس دارم بیا سر بزن منتظرتم www.9jok9.mihanblog.com یا علی